3. Շահառուների համար խորհրդատվություն և մարկետինգային արշավ
Ներկայումս էկո-արահետները համարվում են լավագույն միջոցներից մեկը կազմակերպելու ակտիվ հանգիստը և միևնույն ժամանակ ծանոթանալու տեղանքի առանձնահատկությունների հետ։ Այդ նպատակով նախատեսվում է մեկ արահետի կառուցում, որը մեզ հնարավորություն կտա ոչ միայն պահպանել մեր բնական արժեքները, նաև ակտիվորեն զարգացնել զբոսաշրջությունը։
Դրամաշնորհային մրցույթներ
1․ Դրամաշնորհ «Ֆերմերի կյանքը»
Տվյալ դրամաշնորհը նախատեսված է այն մարդկանց համար, ովքեր ունեն հետաքրքիր գաղափարներ զարգացնելու տուրիզմը իրենց տարածաշրջանում, օգտագործելով բնության, պատմամշակութային կամ այլ առանձնահատկություններ։ Այդպիսի օրինակներ են գինու համտեսի սրահները, լավաշի պատրաստման մաստեր-կլասերը, հովիվների հետ արշավները և այլն։ Ծրագրում պետք է շեշտադրումը դրված լինի հենց գյուղական միջավայրի պահպանության և ներկայացման վրա։
Ծրագրի տևողությունը չպետք է գերազանցի երկու ամիսը։
Ծրագրի իրականացման համար մեր կողմից տրվող դրամաշնորհի առավելագույն չափը չպետք է գերազանցի 1,500,000 ՀՀ դրամը։ Ինչպես նաև հաղթողները պարտավորվում են ունենալ սեփական ներդրում տրվող դրամաշնորհի առնվազն 30 % -ի չափով։
2․ Դրամաշնորհ «Նոր կառուցվող հյուրատուն»
Դրամաշնորհը նախատեսված է այն մարդկանց համար, ովքեր ունեն տուն, որը կարող է դառնալ հյուրատուն և հնարավորություն կունենա ընդունել զբոսաշրջիկների։
Ծրագրի իրականացման համար մեր կողմից տրվող դրամաշնորհի առավելագույն չափը չպետք է գերազանցի 3,000,000 ՀՀ դրամը։ Ինչպես նաև հաղթողները պարտավորվում են ունենալ սեփական ներդրում տրվող դրամաշնորհի առնվազն 50 % -ի չափով։
3․ Դրամաշնորհ «Գործող հյուրատուն»
Դրամաշնորհը նախատեսված է այն մարդկանց համար, ովքեր ունեն արդեն իսկ գործող հյուրատուն և ցանկանում են այն ընդլայնել կամ էլ ստեղծել հետաքրքիր անկյուն զբոսաշրջիկների համար։
Ծրագրի իրականացման համար մեր կողմից տրվող դրամաշնորհի առավելագույն չափը չպետք է գերազանցի 3,000,000 ՀՀ դրամը։ Ինչպես նաև հաղթողները պարտավորվում են ունենալ սեփական ներդրումը տրվող դրամաշնորհի առնվազն 50 % -ի չափով։
Դիմում-հայտը բոլոր վերը նշված անվանակարգերի համար լինելու է ընդհանուր, սակայն հատկացվող ֆինանսավորումը և պայմանները տարբեր են։ Այդ իսկ պատճառով շատ կարևոր է ճիշտ ընտրել հենց Ձեզ համապատասխան անվանակարգը։
Դրամաշնորհին դիմելու վերջնաժամկետն է՝ 07.06.2020, (դիմել մինչև 12:00 (GMT+4))։
Դիմում-հայտը լրացնելու համար սեղմել այստեղ։
Ծրագրին և կանոնակարգին ավելի մանրամասն ծանոթանալու համար կարող եք կարդալ այստեղ։
Ծրագրի ընթացքում բոլոր մեր շահառուների համար կազմակերպվելու է խորհրդատվություն և մարկենտինգային արշավներ, որը հնարավորություն կտա էլ ավելի լավ ծանոթանալ ոլորտին, ստեղծել նոր մտքեր կամ էլ զարգացնել արդեն իսկ ունեցած գաղափարները։ Ի հավելումս, մասնակիցները հնարավորություն կունենան օգտվել greentourism.am էլ․ կայքից, որը էլ ավելի կընդլայնի բոլոր հնարավորությունները։
Հարցերի համար զանգահարել +374 44 599949 հեռախոսահամարով կամ գրել մեզ greentourism@nabu.am էլ․ հասցեով։